Czech Music Office Menu

WOMEX 19.–23. října 2016

Showcase české kapely Ponk v sobotu 22. října od  2:15 na Daycase Stage, Cidade da Cultura –  Level 3

Český stánek najdete pod číslem No. 2.19, kde se 21. října od 16:00 představí kapela Ponk.

Je nám potěšením oznámit, že letos byla porotou prestižního hudebního veletrhu WOMEX vybrána česká kapela PONK. Účast na této hudební přehlídce je metou, které touží dosáhnout kapely z celého světa. Mezinárodní porota Sedmi samurajů vybírá necelé čtyři desítky kapel, jež dostanou možnost se prezentovat hudebním odborníkům a zástupcům vydavatelství či předních hudebních festivalů.

Ponk se na scéně pohybují pouhé tři roky, debutové album Postfolklor vydané na jaře 2015 však vzbudilo velký zájem hudebních fanoušků a profesionálů. Trojice inovativně pracuje s klasickými nástroji lidové hudby – cimbálem, houslemi a kontrabasem, za což sklidila pochvalné recenze doma i v zahraničí.

Video s právě oznámenými kapelami WOMEX 2016 

https://www.youtube.com/watch?v=0Ya0tV4ty1I&spfreload=10

Ponk: „Přihlášku na WOMEX jsme posílali poslední možný den s pocitem, že si vyzkoušíme, jak se to vlastně dělá. Že by to mohlo klapnout, jsme si absolutně nepřipouštěli, i když mezinárodnímu dosahu naší hudby věříme od začátku. Považujeme to za obrovskou čest. Desku Postfolklor jsme si vydali sami díky crowdfundingové podpoře, nemáme za sebou velké vydavatelství ani realizační tým. O to více nás takové ocenění naší práce těší.“

Vice o PONK:   

Web: ponktrio.cz nebo ponktrio.en
Facebook: facebook.com/ponktrio
Youtube: youtube.com/ponktrio a youtube.com/Ponk/Goding
Soundcloud: soundcloud.com/ponk-trio/postfolklor
Bandcamp: ponktrio.bandcamp.com
Instagram: instagram.com/ponktrio/
Itunes: itunes.apple.com